V jednom městě, v jednom kraji

všichni lidé povídají, že tam jedna věc, kouše jako pes.

Co je to za věc již asi víte od dětí nebo z nástěnek. Tento týden jsme začali povídáním o Třech králích a o prožitých Vánocích. Děti vyprávěly co dostaly pod stromeček a jednu hračku také přinesly ukázat. Postupně jsme přešli do pohádkového příběhu. Nechte si od dětí vyprávět, můžete jim pomoci otázkami. Kdy dostala Kateřinka svetr, proč ho nechtěla nosit, co udělali s kousavým svetrem, z čeho maminka upletla svetr nový, kam šla Kateřinka, co lidé chtěli, kam se poděl špagetový svetr? (k Vánocům, dali ho hlídat na dvůr, ze špaget, bruslit, chtěli ho ochutnat…) Na pokračování si však budete muset počkat do příštího týdne. Práce na nástěnkách a fotografie, Vám jistě přiblíží vše, co jsme dělali.

Díky čtvrteční sněhové nadílce jsme si užili i ,,ježdíkování“. Děti byly sice trochu mokré, ale dovádění na sněhu se ji moc líbilo.

Hezký víkend Saša, Míša a Lenka

PS: Ke své práci využívám především metodických brožur Mgr.Hanky Švejdové, Předškolní vzdělávání v praxi.

Příští týden nás čekají dvě přednášky. Jedna ve čtvrtek 17.1. od 17.00 hod ve třídě žabiček, PhDr. Václav Mertin, na téma předškolní zralost. Zejména pro rodiče předškoláků, nenechte si ujít. Druhá  v neděli 20.1. od 9.00 hod v ZŠ V REMÍZKU, Dr. Lidmila Pekařová (vezměte s sebou doklad o zaplacení a přijďte prosím včas, v 9,00 přednáška již začíná)

Ve středu  23.1. již tradičně hraní s tatínky. Na setkání se už moc těšíme.