Vánoce mám nejraději, to jsme všichni spolu.

Ahoj Veverky.

V pondělí jsme navštívili po dlouhé době solnou jeskyni, a pokud se opět neuzavře, půjdeme i po víkendu. Cestou pozorujeme výzdobu v oknech a povídáme si o adventním čase, a co vše doma připravujeme na příchod Ježíška. Výzdoba nám byla inspirací a tak jsme si ve třídě ozdobili stolečky vyrobenými svícínky z chvojí a připravili dekorace z papírových řetězů. Lepení a stříhání je třeba často procvičovat.
Pomocí koledy „Z jedné strany chvojka“ jsme se přenesli k městu Betlému a zůstali s pasáčky (pastuškové) celý týden. Společně jsme přemýšleli, co by pasáček mohl mít v hrnku, jak se stará o ovečky, co se stalo, když se v noci rozzářilo nebe a kdo pasáčky navštívil. Nechte děti vyprávět, moc se nám vyprávění nedaří.

Pro inspiraci posílám i krátkou pohádku s podobnou tématikou.
https://www.youtube.com/watch?v=LxzssyNmGyo

Pasáček se vypravil do Betléma a nesl s sebou rybičku. Děti ji vytvořily z papíru, kostek, dřívek a perníku.
Postupně chystáme dárečky a přáníčka k Vánocům, zpíváme koledy a zimní písničky, pozorujeme počasí a přivoláváme sníh. V zahradě a při vycházce se snažíme najít změny, které nám prosinec přinesl.

Přejeme klidný víkend a pohodovou třetí adventní neděli.

Míša, Saša, Lenka a Lenka