Veselé Velikonoce

Milé děti, milí rodiče,

Opět vám posíláme pozdrav a novinky ze školky. Tento týden jsme natírali plot a zvládli jsme také natřít skákací panáky na zahradě.

Tento víkend slavíme svátky jara, víš, jak se jmenují a s jakými zvyky se pojí? Dodržujete některé zvyky doma? Moc nás mrzí, že jsme tyto krásné svátky nemohli oslavit společně, tak budeme moc rády, když se s námi podělíte, jak vypadá Velikonoční pondělí u vás. Připravujete s maminkou nějaké dobroty?

Fotky a příspěvky můžete posílat na mail: vpolaskova@seznam.cz . Vše zveřejníme v příštím příspěvku :-)

Tento týden nám poslali pozdrav Olík Černý a Ondra Meheš. Moc děkujeme za nápady a krásné fotky. Těší nás, že máme s vámi aspoň nějaký kontakt.

Olíkovi už se po všech moc stýská a tak všem posílá pozdrav a pár fotek s velikonočními výtvory a pokusy se semínky bylinek a starou cibulí.

I Ondra Meheš nás všechny zdraví a posílá jeho origami slepičku. Kdo by chtěl vyzkoušet, maminka poslala i odkaz. Moc děkujeme :-)

A slepičku už s dětmi skládáte?

Zveřejnil(a) časopis Dekor dne Neděle 15. března 2020

Letos to s koledou bohužel nevyjde, i přesto znáš nějakou koledu? Co si mohou chlapci od děvčat vykoledovat?

Zajíčkova koleda

Hody, hody doprovody,

Já jsem malý zajíček,

Utíkal jsem podle vody,

Nesl kopu vajíček.

Potkala mě koroptvička,

chtěla jedno červené,

že mi dá lán jetelíčka,

A já řekl: „Ne,ne,ne!“

Na dvorečku za potokem,

mám já strýce králíčka,

tomu nosím každým rokem

malovaná vajíčka.

Ve školce bychom k rytmizaci použili ozvučná dřívka, doma v kuchyni určitě najdeš třeba vařečky :-)

Věděl/a bys proč je vlastně vajíčko tak důležité – co se v něm může skrývat? Kuřátko? A co se pak stane z kuřete?

Přečíst nebo se podívat můžeme tentokrát na pohádku „O kohoutkovi a slepičce“. Dokázal bys ji převyprávět?

Povídat si můžeme i o dalších zvířátkách. Například čím jsou užitečná jednotlivá hospodářská zvířata- kravička, prase, ovečka, koza? Víš, čím se živí?

Věříme, že i přes všechna omezení si jarní svátky užíváte a máte se dobře. I my Vám přejeme příjemné prožití velikonočních svátků ve zdraví a pohodě, bohatou pomlázku a taky krásné velikonoční počasí.

Vaše paní učitelky Veronika, Lucka a Jana