Veverčí smysly

Ahoj Veverky.
Víte, co znamenají slova ZRAK, ČICH, SLUCH, CHUŤ A HMAT?
Ano, jsou to naše smysly. A právě naše smyslové vnímání bylo tématem tohoto týdne.
„Přiletěla vlaštovička, na okénku seděla, povězte mi milé děti, co tam všechno viděla?
Co mohla vidět na naší zahradě a co ve třídě? A co mohla slyšet, cítit či ochutnat?
A co vy?
My jsme prozkoumali věci, které můžeme vidět – hodiny, čísla a písmenka, slyšet – zvuky, hudbu a tóny, cítit – teplo, rytmus, květiny a vůni jídla a ochutnat – jahody, maliny, ostružiny, citrón, …

V zahradě jsme poznávali rostliny pomocí vůně, chutě, hmatu a zraku. Využili jsme ke hře odrážedla a koloběžky, švihadla, stuhy a míče.

Pečlivě trénujeme na 2. zahradní ples. Přijdete se podívat? Nezapomeňte, už 18. června od 16:30.
A na co se můžete těšit? Předškoláci by se měli seznámit s hudbou Z. Svěráka a J. Uhlíře „Chválím tě země má“ a s písní „Hlavně, že jsme na vzduchu“.
Mladší děti se nám předvedou s básničkou:
„Seděly dvě veverky na vysoké jedli,
chvilku něco chroupaly, chvilku něco jedly.
A když měly plná bříška, řekly si už dost!
Houpaly se, houpaly, jen tak pro radost.“

Hezký víkend a v pondělí se těšíme na přehlídku krásných šatů při fotografování.
Míša, Saša a Lenka