Vezmem čapku, třesky plesky…

Milí rodiče,

tento týden byl o uvědomování si pocitu tepla a chladu, o rozvíjení si praktických dovedností při oblékání, o prohlubování  povědomí a zodpovědnosti za své zdraví (zejména v nadcházejícím chladném počasí), ale také o rozvoji řeči, schopnosti vyjádřit svůj názor a přání. Hráli jsme si s říkadly, s pohádkovým příběhem a také s čepicemi. Odpověděli jsme si na otázky : K čemu jsou na světě čepice? A k čemu jsou vlastně hlavy? Padaly krásné odpovědi, aby byl kam dát mozek, aby byla kam nasadit koupací čepice, aby nám nepadalo listí na hlavu a spoustu dalších . Některé máte vyvěšené v šatně na nástěnce. Hlavy děti malovaly, vyráběly z balonků, stavěly z kostek a hledaly v knížkách. Čepice skládaly z papíru a také je vyšívaly. Venku jsme pozorovali co má kdo na hlavě a jak se blíží konec podzimu.

V pondělí čeká předškoláky návštěva Rudolfina a menší děti hudební pořad ve školce. Ve čtvrtek se na vás budeme těšit na přednášce o pohádkách.

PROSÍME:  sušte ovoce, nařezejte větve, ať se nám podaří výroba adventních věnců , zároveň prosím obstarejte dětem bílá, velká trika (budeme je potřebovat k předvánočním hrám). Pomalu se také chystejte na ,,Čertovké peklo“, tedy na jednoduché převleky pro děti. A zároveň máme ještě dotaz – mohl  by nám prosím někdo věnovat stará bílá plátěná prostěradla? Všem moc děkujeme za spolupráci a pomoc.

S pozdravem Saša, Vendulka a Lenka