Vezmeme si čapku, třesky, plesky, i v zimě nám bude hezky.

Milí rodiče,

tento týden nás zahřívají čepice, a to všude kam se podíváme. V pondělí jsme začali čepicovou honičkou ,,Já chci taky čepici“. Připomněli jsme si pravidlo, že u nás ve třídě ,,já chci “ neplatí. Brzy se to tedy změnilo na ,,prosím taky čepici“. Povídali jsme si o tom, jak která čepice vypadá, co se na ní komu líbí a k čemu vlastně na světě čepice jsou. Děti tak uplatnily vlastní zkušenosti a poznatky. Co by to mohlo být, kdyby to nebyla čepice (taška, houpačka, sáček, balicí papír, podsedák, pelíšek…). Povídáním jsme podpořili dětskou fantazii a vyjadřování. Hra ,,Pan čáp ztratil čepičku“ oživila, hlavně mladším dětem, znalost barev.

Čepice děti malovaly barvami, motaly vlnou. Vzory vznikly pomocí tužky, zmizíku, víček, dřívek, mozaiky… Procvičujeme tak nadále grafomotoriku, jemnou motoriku, předmatematické dovednosti, vzájemnou spolupráci, zapojení se do hry s ostatními, radost z prožitku…

Vyvstaly nám otázky. K čemu máme vlastně hlavu? Máme jí jen na čepici? Co která hlava ukrývá, co je na ní hezkého, vzácného? Jsou hlavy stejné? Která hlava (člověk) je na světě nejdůležitější? Tu nejdůležitější odpověď jsme našli pod dekou, kde každý uviděl sám sebe.

Rozehráli jsme si pohádkový příběh o Kačence a její babičce. Odpověděli si na další otázky. Kdo má kolik babiček, zda rády pletou, co je to jehlice, jak se liší od jehly a jak se z někoho stane babička. V tomto příběhu budeme pokračovat i příští týden. Už se těšíme jak bude pokračovat. Zeptejte se dětí co zatím víme.

Ve čtvrtek si předškoláci pravidelně užívají angličtinu a v pátek všichni cvičení.

Hezký víkend a podívejte se také do zrcadla, ať i vy objevíte toho nejdůležitějšího člověka. Saša, Míša, Lenka a Lenka

PS: Jelikož máme ve třídě většinu hodných andílků, rozhodli jsme se, že se letošní rok naše třída promění v nebe plných Andělů. Prosíme, připravte pro děti kostým. Stačí větší bílé triko. Fantazii se však meze nekladou. Děkujeme.