Vítáme léto

O víkendu nastává letní slunovrat a právě léto bylo tématem tohoto týdne. Zopakovali jsme si nejen roční období, ale i měsíce a dny v týdnu, které už dětem krásně jdou. V kruhu jsme se také zaměřili na hlavní znaky léta, jak se správně chráníme před sluncem a jak se chováme např. při bouřce.

V centrech jsme se hojně zaměřili na stříhání, které nám stále moc nejde. Prosíme i Vás rodiče o spolupráci. Většina dětí má stále problém se správným držením nůžek a neúspěch děti často od těchto aktivit odradí. Děkujeme :-)

Předškoláci budou příští týden v rámci přípravy do školy „psát pohled“ a trénovat znalost adresy. Také zde prosím překontrolujte správnost. Případně můžete donést lísteček s adresou, děti si ji zkusí přepsat. Podepsat se již zvládají všichni skvěle a tak nás čeká také procvičení první a poslední hlásky.

K létu patří voda, písek, hry a diskotéka. Věřím, že toho si děti tento týden užily opravdu hodně. Krásná pláž nám vznikla v centru kostek a nechyběl ani plážový bar :-)

V centru Hudby jsme se naučili novou písničku „Sluníčko“ (J.Suchý) a diskotéku jsme si užili alespoň každý den na zahradě při nacvičování slavnosti.

Děkujeme Vám všem za velkou účast na slavnosti a přinesené dobroty.  I když nám počasí nepřálo, dopadlo to nakonec dobře, co myslíte :-)

Krásný víkend Vám přejí Veronika, Lucka a Jana