Voda a koloběh vody

Milí rodičové,

tento týden jako nyní už každý týden až do prosince zahajujeme návštěvou solné jeskyně. Na první návštěvu děti vzaly i Brundu.

Na pátek pak tento rok vychází tělocvik. Moc vás prosím o vhodné oblečení na cvičení.

Od úterý si s dětmi povídáme o jednom z živlů, bez kterého by nežilo nic živého.

S vodou si hrajeme, malujeme, skládáme, sestavujeme a mluvíme o ní každý den. Co voda umí a dokáže si dopoledne zkoušíme na zahradě, která je stále přívětivého klima a doufáme, že dlouho ještě bude.

Seznámili jsme se v dramatice s pohádkou z dálek „Déšť a jaguár“ (Hernani Donato), ve které se děti dozvěděly o tom, že voda z mraků je něco, co my lidé těžko ovlivňujeme. A máme k počasí, obzlášť k tomu nepříjemnému, velký respekt. Zkuste se dětí zeptat, jestli by vám doma pohádku uměly převyprávět.

Která zvířata žijí jen ve vodě, děti hledaly v knihách, nad kterými by si dokázaly povídat hodiny a hodiny.

Jestli si vaše děti vzpomenou na písničku „Kapr a hodiny“ :-), budou mít jistě paměť jako slon. Možná refrén?…Tik tak ryba rak…

Přeji vám zářivé září ve všech směrech.

Jana, Saša a Lenka