Všechno nejlepší maminky

Milí rodiče,

tento týden jsme navázali na nedělní svátek maminek. Celý týden jsme vytvářeli dárečky pro maminky, skládali a lepili srdíčka, modelovali a vytvářeli ze sádry. Slovo „maminka“ děti zkoušely opisovat a z jednotlivých písmen i skládat. Zkoušeli jsme si rozpouštět papír ve vodě a následně ho vytvarovat do kuliček nebo srdíček. Nacvičovali jsme říkanky a básničky, které jsme pak ve čtvrtek předvedli maminkám na naší „oslavě“. Během té děti rozdaly dárečky a společně si zacentrovaly. V centrech pak maminky s dětmi pekly slaný koláč, zdobily velké dřevěné srdce a tvořily kytice z papírových tácků.

V ranních kruzích jsme si převážně četli pohádky, povídali jsme si o našich maminkách, popisovali jsme obrázky a opakovali jsme si měsíce, dny, geometrické tvary a počítání.

V pondělí jsme byli s dětmi na výletě v Prokopském údolí a v úterý se předškoláci účastnili Dětského dne policie a hasičů v parku na Sacre Coeur.

Příští týden se pondělní výlet přesouvá na čtvrtek 23.5. Pojedeme autobusem 120 do Radotína na tematickou procházku kolem řeky, na oběd se vrátíme zase zpět. Prosíme tedy o brzký příchod do školky, odchod bude v 8:00, s sebou prosím mějte v batůžku vše, co je potřeba na pondělní výlety. V pondělí 20.5. bude probíhat školka normálně ve třídě.

Příští týden se na Vás těší,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa