Výukový program OVEČKY, pro předškoláky.

Milí rodiče,

dnes jsme se s dětmi vydali autobusem (všem děkujeme za včasný příchod a tvrdé pečivo:-) ) za výukovým programem do Holyně. Po zdolání přírodní blátivé cesty jsme došli až na pastvinu, kde na nás čekalo stádo oveček. Zde jsme se dozvěděli k čemu se chovají ovce, zopakovali si jak se říká ovčímu tatínkovi a děťátku. Vyslechli jsme si legendu o spícím pasáčkovi (určitě si jí nechte od dětí vyprávět) a nakrmili si ovečky. Úkolem dětí bylo najít spícího pasáčka a nahnat k němu stádo. Podařilo se. Pasáček se po více jak 300 letech probudil a vedl s dětmi rozhovor. Zajímavé bylo, že se děti ani tolik neptaly, jak se žilo dříve, ale naopak rády vysvětlovaly každodenní samozřejmosti dneška. Např. co je to autobus, že v dáli nestojí hrad, ale domy, že normální jsou jejich boty a čepice, že… Děti si od pasáčka odnesly ovčí vlnu a vydali jsme se pěšky zpět do školky. Akce se nám všem moc líbila.

Kočičky, Želvičky a Žabičky (Veverky bohužel ne, ty nám onemocněly)