Z pohádky do pohádky

Milí rodiče

i v tomto týdnu byla naším tématem pohádka. Společně jsme se přenesli hned do několika pohádkových příběhů. Začali jsme Šípkovou Růženkou o které jsme si přečetli v pohádkové knížce . Děti si zkoušely pohádku zahrát v divadýlku s maňásky i jako herci v kostýmech. Zazpívali jsme si písničku o Růžence ,, Když si tě dívko představím,, a snažíme se jí naučit. V herně jsme pro princeznu postavili krásný zámek. Do pokladu jsme vytvořili zlaté valounky a stříbrné dukátky. Hodně jsme se věnovali četbě pohádek. Pohádka v jakékoli formě je pro děti velice důležitá. Četba však děti vždy zaujme. Končili jsme pohádkou ,,O Sněhurce,, tentokrát se děti seznámily s pohádkou v podobě divadla, které přijelo zahrát představení do naší školky. Děti sledovaly představení se zaujetím a na otázku zda se jim divadlo líbilo byla odpověď ANO. My jsme si ve třídě vyrobili trpaslíky , v písku jsme kutali drahé kameny a malovali Sněhurku.

Minulý týden Vás Veronika informovala o připravovaném vystoupení v den kdy máme posezení a výrobu svícnů. Napsala však chybné datum. Správné je 10.12.2019.

krásné volno přejí Lucie a Veronika