Z pohádky do pohádky

Milí rodiče,

zima a vánoční období se nám blíží, a tak si s dětmi toto období začínáme zpříjemňovat pohádkami. Pohádky si čteme, dramatizujeme, zpíváme z nich písničky a tvoříme rekvizity. Hádáme, z jakých pohádek jsou různé úryvky, dialogy a postavy. Hodně jsme si povídali o Červené Karkulce. Děti si ji zahrály a vyrobily si červené kloboučky. Karkulku i vlka si děti kreslily, skládaly a slepovaly. Inspirovali jsme se Karkulčiným dárkem babičce a sychravé počasí jsme si osladili bábovkou. Upekli jsme rovnou dvě – oříškovou a citronovou a na obou jsme si všichni pochutnali.

K pohádkám samozřejmě patří i Večerníček, kterému jsme věnovali jeden den. Udělali jsme si večerníčkový kvíz, kde děti poznávaly pohádky podle obrázků a spojovaly, jaké postavy k jednotlivým večerníčkům patří. Nakonec jsme si vyrobili typické papírové čepice a z papírových ruliček pohádkové postavy. Večerníček od Karla Černocha jsme si i zazpívali a k tomu jsme si i zatancovali.

Příští týden se na Vás, opět v pohádkách, těší,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa