Zahradníci

tento týden jsme si začali povídat o zahradničení, plodinách, které u nás sázíme a co vše k sázení potřebujeme. Na zahradě jsme opečovávali záhonky a zasadili jsme si bylinky a zeleninu. V centrech si děti vyráběly mrkve a celery z papíru a z krabic od vajíček, malovaly plodiny a lepily sazeničky do obrazců.

Ve středu do školky přijel hudební program Didgerido, který děti seznamoval s hudebními nástroji. S děmi tleskali do rytmu, tancovali, hráli na bubínek a další. Nechyběla ani ukázka tradičního autralského hudebního nástroje – didgeridoo. Ve čtvrtek jsme pak s dětmi byli na výletě v Radotíně. I když nám počasí nevyšlo úplně tak, jak bychom chtěli a chvílemi nám pršelo, výlet jsme si užili a děti vše zvládly na výbornou. Autobusem jsme přijeli na Nádraží Radotín a vydali se k řece Berounce. Nejdříve jsme nakrmili kachny, u řeky jsme posvačili a poté se vydali na procházku podél vody až k Říčním lázním. Po cestě jsme si ukazovali záhony brambor, pasoucí se koně a u Říčních lázní kohouty, prasata a kozy.

Příští týden se na Vás těší,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa