Zdraví nade vše

Milí rodiče,

tento týden jsme zasvětili lidskému tělu, zdraví a bacilům. Jelikož je období chřipek, povídali jsme si, jak se k nám bacily mohou dostat, a co dělat, abychom zůstali pořád zdraví. Říkali jsme si, jak je důležité si neustále mýt ruce, pít teplý čaj, jíst vitaminy a hýbat se. Ukazovali jsme si, jaké potraviny bychom měli jíst a jaké nám naopak škodí. Vyprávěli jsme si, jak pracuje lidské tělo nejen během dne, ale i během noci, a k tomu nám pomohl i seriál Byl jednou jeden člověk, na který jsme se s dětmi podívali. Zazpívali jsme si písničku Polámal se mraveneček, u které jsme si říkali, jak můžeme předcházet úrazům.

V centrech děti tvořily bacily z modelíny, z kostek a rozfoukáváním tuše. Jelikož jsme si povídali o lidské kostře, děti si kostru vytvořily bábovičkami z písku a nyní si ji i postupně odléváme sádrou. Jednotlivé části těla si následně obarvíme a spojíme dohromady. Ke zdraví patří i spousta vitaminů, a proto jsme si s dětmi „uvařili“ smoothie z různých druhů ovoce a zázvoru a čaj s citronem a medem. Starší děti si pak samy prohlížely encyklopedie a hledaly pasáže, které se lidského těla a zdraví týkají.

Příští týden se na Vás těší,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa