Zdravotníci ve školce

Milí rodiče,
dnešní den byl opravdu výjimečný, nejen že nás navštívili záchranáři, ale přijeli i v sanitce, do které jsme všichni vlezli a porozhlédli se, co v ní všechno najdeme. Pan záchranář nám ukázal celé vybavení vozu, ale také záchranného batohu. Vanesska si zkusila roli nemocné pacientky. Na nosítkách ji děti připoutaly a společně ji naložily do sanitky.
Ve třídě se pak dozvěděly, jak pomoci někomu raněnému – zlomeninu nebo odřeninu zkoušely ošetřovat pomocí obvazu na kamarádech nebo panenkách. Zjistily, že na zlomeninu patří dlaha a je potřeba ji zpevnit, aby se nehýbala.
Naučily se číslo na záchranku – 155 (zkuste, jestli si děti pamatují) a trénovaly, co dělat, když najdou kamaráda ležet v bezvědomí na zemi.
Za odměnu dostaly diplom a panáčka Pepu záchranáře.
Děti mají určitě spoustu pěkných zážitků k vyprávění :)

Wattsenglish – zítra najdete ve skříňkách letáček s informací o elektronické platbě AJ. Více informací na nástěnce v šatně.

S pozdravem
Dorotka, Markétka a Jitka