Zima se nám vrátila,

aby tady škodila. Zkoušíme zimě domluvit. Ona  je však umíněná, odmlouvající,  trucovitá a na všechno odpovídá: mně je to jedno, to mi nevadí, budu si dělat co chci. Děti tak zjišťují, jaké to je, když jim vy rodiče a my učitelky, horem dolem domlouváme, žádáme, prosíme, vysvětlujeme a umíněnec- v našem případě Zima- nic. Argumentovaly proč už Zimu nechtějí.. Ale Zima NIC!  A tak jsme zkoumali jak to dělá doma maminka a tatínek, když to nejde po dobrém a domlouvání a vysvětlování nepomáhá. Děti sdělovaly, že dostanou na zadek, nesmí se koukat na pohádky apod. Je to tedy jasné, když to nejde po dobrém, tak to půjde zlém. Vyháněli jsme říkadlem doprovázeným dupáním, pantomimickým vymetáním, taháním za vlasy…No a uvidíme.

Ve středu jsme s předškoláky navštívili divadlo Minor. Pohádka Zahrada se dětem moc líbila. Zeptejte se na kocoura, skřítka, kluky… V pátek, i přes zlobící Zimu, jsme navštívili dopravní hřiště. Ukázali jsme si jak se správně chovat, co se musí dodržovat a jak je důležité znát základní dopravní předpisy. Moc jsme si to užili. Všem děkujeme za včasný příchod na obě akce.

Příští týden nás čekají v úterý poníci a od pátku pravidelné pěší výlety. Nezapomeňte proto, kdo má zájem, 50,-Kč v den akce (prosím noste přesnou částku). Na výlety pak batůžek, pláštěnku, pití, nějakou malou dobrotu, ale hlavně dobrou obuv a včasný příchod (do 8:00 hod.)

S pozdravem a hezký víkend Saša a Lenka