Zima už je v plném proudu…

Maminky a tatínkové,

tento týden jsme si povídali o zimě. Třeba k čemu je užitečný sníh, ale kdy nám zima i sníh může ublížit. Stavěli jsme sněhuláky, a to nejen ze sněhu, ale také z papíru, písku a kostek. Malovali jsme ho na papír i na sněhovou pokrývku. V pokusech děti zkoumaly jak rychle taje sníh, co s ním udělá sůl, za jak dlouho zmrzne voda a jak je to se sněhovou koulí a svíčkou. Zeptejte se. Děti společně domýšlely pohádku o Rampušákovi. Dozvěděly se jak žijí Eskymáci a co je to iglú. Iglú postavily z kostek a jako Eskymáci se oblékly. Venku jsme bobovali, ,,ježdíkovali“ a koulovali se. V angličtině jsme si začali povídat o těle. Ruce, bříško, hlava… Prostě jsme si to zase užili.

Hezký víkend

Saša, Vendulka a Lenka

PS. Prosíme o teplé oblečení pro vaše dětičky(nepromokavé oteplováky, kombinézy,boty a rukavice – né pletené). Do pytle pak náhradní ponožky, kalhotky, punčocháče. Děkujeme.