Zimní radovánky

Milí rodiče, milé děti,

i tento týden jsme si pro vás připravili aktivity na doma. Aktivity se opět vztahují k tématu zimy a tentokrát jsme se zaměřili na sluchovou oblast a sociální.

Minulý týden jsme ze sněhu postavili sněhuláka. Napadne tě, co by se dalo ještě na sněhu nebo na ledu dělat? Určitě tě napadly i některé sporty. Dokázal bys je rodičům napodobit pantomimou? Můžete si společně u toho také zacvičit :

Běžky : houpeme se v kolenou, rukama střídavě napodobujeme odpichování hůlkami

Sjezd : Squat ( podřep, chodidla souběžně, mírné pohupy, váha na patách), kolena by neměla jít před špičky. Potom proklepat nohy pro uvolnění.

Bruslení : Volný pohyb po prostoru, napodobujeme bruslení, vzájemně se vyhýbáme. Na krasobruslení můžeme využít hudbu.

Sáňkování : Sed na míč (polštář), nohy mírně pokrčené, mírné pohupy (pérování, držení rovnováhy).

Poznáš z básničky, o jaký sport jde?

Sportovní střelba

Jedno oko přimhouří,
jak si žádá muška,
vystřelí – a potom terč
spadne jako hruška.

Zbraň hned rychle nabíjí
a už míří znova.
Na střelbu se soustředí,
nepromluví slova.

Svět by mnohem lepší byl,
kdyby všechny zbraně
střílely jen do terčů,
tedy vlastně planě.
(Biatlon)

V mateřské školce nevidíme rádi střílení a bitky, ale pokud se jedná o sportovní střelbu, můžeme dětem ukázat, že i tento sport patří mezi možné způsoby relaxace. Místo „střelby“ využijeme hod na cíl. Použít můžeš například zmačkaný papír do tvaru koule.

Vítězem znovu Boe, tentokrát ale starší z norských sourozenců Tarjei.  Krčmář nepojede ani v Anterselvě - Sport.cz

Vrať se zpět k básničce a zkus rozpoznat všechny rýmy. (Muška- hruška) Vymyslíš ty sám nějaký rým?

Zkus s rodiči vyhledat i další zimní sporty jako např.: Curling, Skeleton, Short track nebo jízdu na monoski.

Společně můžete také postavit zimní středisko. Zkus použít různé materiály – deky, prostěradla, stavebnice. Jak vypadá? Co všechno se dá v takovém středisku dělat? Co tam najdeme? Pošli své paní učitelce fotku, jak se ti to povedlo ve formátu „příjmení@mskurandove.cz (Každá paní učitelka má e-mail dle svého příjmení).

Podívej se do skříně a najdi oblečení, které by sis zabalil s sebou na hory a zkus si zapamatovat řadu těchto slov, jak jdou za sebou:
čepice, bunda, šála, rukavice, sněhule

Pokud se ti to povedlo, zkus určit první a poslední hlásku u těchto slov a vymýšlej i další slova začínající na tyto hlásky.

Těšíme se na vaše fotky a pozdravy, snad se už brzy setkáme.

Tým MŠ Kurandové