Zimní radovánky

vítáme Vás v novém roce. Ve školce jsme začali v menším počtu už na konci minulého týdne a  vyprávěli jsme si o Vánocích. Od pondělí jsme začali s tématem sníh a zimní sporty. S dětmi jsme si povídali o zimě a zimním počasí, skupenství vody a obecně o ročních obdobích. Se zimou je spojena i návštěva hor a zimní sporty, proto jsme řešili, jaké zimní sporty známe a co všechno na horách můžeme dělat. Děti vyprávěly zážitky z lyžování, bobování a koulování. Lyžování jsme probírali důkladněji, a to především to, jaké druhy lyžování známe (běžky, slalom, akrobatické, biatlon), co všechno k lyžování potřebujeme a jaké bezpečnostní zásady bychom měli dodržovat. Ve čtvrtek jsem byli na návštěvě ve třídě Kočiček, kde má naše školka interaktivní tabuli a děti si tak mohly vyzkoušet, k čemu všemu ji lze použít. Rádi bychom pak na ni chodili častěji. Ke konci týdne jsme si ukazovali, jaké země se nazývají zeměmi věčného ledu a sněhu a ukazovali jsme si, kde se Antarktida a Arktida nacházejí.

V centrech si děti vodovkami vytvářely sněhuláka a vločky, vybarvovaly tři krále a malovaly ohňostroj tak, jak si ho pamatují. Z použitých papíru děti mačkaly sněhové koule a z nich pak tvořily velkého sněhuláka na zemi. Odstrojovali jsme vánoční stromek, naučili jsem se písničku My tři králové a pozorovali jsme, co se stane se zmrzlou vodou. Naštěstí našemu tématu pomohlo i počasí a my jsme opravdový sníh mohli užít venku na vycházkách a zahradě, kde si děti postavily „živého“ sněhuláka, dělaly andělíčky a koulovaly se.

Pokud bude počasí stále takové a sníh se bude držet, můžete dětem do školky přinést klouzáky, boby a talíře:).

Příští týden se na Vás těší,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa