Zimní sporty. Aneb, olympiáda je tady.

Milí rodiče,

přestože si zima dělá co chce a moc nám zimní radovánky zatím nedopřála, my si je užíváme. Ve třídě prožíváme malou zimní olympiádu. ,,Zažehli“ jsme olympijský oheň, vyvěsili státní vlajky (které si děti vyrobily v ateliéru), poslouchali státní hymnu. Z papíru děti stříhaly proužky, z kterých podle vzoru skládaly logo OH. Děti se naučily novou básničku o bruslení, které si pomocí pytlíků vyzkoušely. ,,Bruslilo se, hrál se hokej, lyžovalo se.“ Zmizík nám posloužil jako bruslařská stopa. Vyrobili jsme si olympionika, kterého děti pojmenovaly Max.  V pokusech a objevech vznikla ledová plocha pro stolní hokej. Děti zjistily jak led vzniká, kdy taje, že studí, je tvrdý… Naší hru vyzkoušeli i někteří rodiče. Tento týden se také slavily dvoje narozeniny. Nechyběl ,,hobl“ ani zpívající dort.

V úterý začala předškolákům primární výchova. Ve čtvrtek jsme společně se staršími dětmi navštívili planetárium. Projekce na strop byla opravdu krásná a velmi efektní. Děti viděly hvězdy, planety i souhvězdí. Pohádka, kterou jsme viděli, nás zanesla do daleké Austrálie k protinožcům a vyprávěla příběh o dvou mladých lovcích a křišťálových sestrách – Plejádách. Nechte si vyprávět.

A co nás čeká? V olympiádě budeme pokračovat. Kdo by nám mohl půjčit přeskáče, hůlky, přilbu, prostě zimní výbavu, budeme rádi (již máme zapůjčené hokejky a rukavice za které děkujeme).

V úterý 27.2 od 17 hod. zveme všechny rodiče, ale zejména rodiče předškoláků na přednášku: Školní připravenost a zralost

S pozdravem Saša, Lenka i nemocná Jana