Zvířata na statku

Milí rodiče,

tento týden jsme si začali povídat o zvířátkách ze statku, snažíme se dávat dohromady názvy celé ,,rodiny“. Dětí se ptejte, ať si poznatky lépe osvojují.

Zvířátka vyhledáváme v knížkách, malujeme, skládáme ze skládaček. Společně jsme z kostek postavili statek se zvířaty. V pokusech jsme zkoumali, co se stane s vajíčkem ponořeným do octa, vody a čaje. Nechte si vyprávět.

Naši předškoláci měli tento týden plný akcí. V úterý jsme jeli do divadla Minor na pohádku Nebojsa. Moc se nám líbila.Začala primární výchova a pokračuje výchova dopravní na dopravním hřišti.

Nově jsme od dubna zařadili logohrátky. Děti hravou formou cvičí mluvidla, provádějí dechová cvičení, posilují sluchové vnímání, rozvíjejí slovní zásobu aj. V malém počtu dětí má každý prostor ukázat co umí a co mu ještě dělá problém. Celé hrátky provází kašpárek Kuba, který se na děti vždy těší.

Hezký víkend Saša, Lenka a Lucie