Zvířátka se probouzí

Milí rodiče,

pomalu nám končí zima a s jejím odchodem se začnou probouzet zvířátka, která nepřízeň počasí raději zaspala – o těch jsme si tento týden povídali.
Vybrali jsme medvěda, ježka, netopýra i veverku, která spí krátce, ale přece. Děti přicházely na to, proč zvířata raději zimu prospí, jak to, že nejsou během spánku hladová a na čem si nejvíce pochutnají. Potravu jsme přiřazovali do jejich „zásobáren“. Děti vytleskávaly slova a určovaly počáteční písmena.
V CA hodně tvořily – lepily, obtahovaly, stříhaly, trhaly, muchlaly, kreslily, vybarvovaly, modelovaly, skládaly, stavěly a mnoho dalšího. Tímto způsobem nám na nástěnce přibylo spoustu netopýrů, ježků, ale i medvídků a veverek.
Při skupinové práci děti spolupracovaly a skládaly obrázky zvířat nastříhané na úzké proužky.
Zkoušeli jsme vytleskávat jednoduchý rytmus, poslepu jsme rozlišovali zvuky nástrojů a určovali odkud přicházejí. Děti ukázaly, že mají dobrou paměť a vzpomněly si na básničku o ježkovi i s pohybem (začátek roku). Naučili jsme se hru: Tiše, tiše ježek spí, která děti velmi nadchla a museli jsme ji opakovat dokud se všichni nevystřídali v roli ježka.
Říkanka ke hře: Tiše tiše, ježek spí, snad ho nikdo nevzbudí.
                              Já mám doma ovci, můžu dupat jak chci!
                              Já mám doma berana, můžu dupat do rána!

Ve třídě se dnes potvrdily neštovice, zatím u dvou dětí.

S pozdravem Dorotka, Markétka a Jitka