O Smolíčkovi

Milí rodiče,

máme za sebou týden, který se od těch ostatních trošičku lišil. Po dlouhé době k nám do školky zavítalo divadlo, tentokrát s pohádkou „ O pejskovi a kočičce”. Dnes nám naštěstí vyšlo počasí, a tak nás čekala také nádherná přehlídka dravců. Děti se seznámily s několika druhy, nejvíce si určitě užily přelet dravců přímo na jejich ruku.  Ve středu nás tradičně čekala návštěva solné jeskyně, a tak nám na třídní činnosti zbyly jen dva dny. A protože je říjen a období říje, vybrali jsme si pohádku „O Smolíčkovi”. V kruhu jsme si například pouštěli jaké jelen vydává zvuky a za použití obrázků jsme si o jelenech pověděli více. Zaměřili jsme se opět na předčtenářské a sociální dovednosti. Děti si příběh zkusily převyprávět, pak si ho také zahrály. Ve čtvrtek jsme společně diskutovali o tom, proč nechal jelen Smolíčka doma samotného nebo proč byly jeskyňky zlé.  S pomocí emočních karet jsme si zahráli, jak se asi jeskyňky cítily, když lákaly Smolíčka, když ho unášely nebo, když na ně jelen skočil.

V centru Ateliér děti malovaly les, ve kterém žije Smolíček s jelenem. V centru Knihy a písmena děti skládaly posloupnost příběhu a vytvořily si leporelo. V centru Pokusy a objevy jsme si společně vyzkoušeli pokus se sodou a octem a sledovali, co se se Smolíčkem stane. Děti také k divadlu stavěly kulisy nebo hledaly písmenka v písku, která si následně zkoušely do písku napsat.

Příští týden v úterý nás všechny čeká Dýňobraní. V dopoledních hodinách bychom si rádi udělali s dětmi strašidelné dopoledne, proto pokud budou mít děti chuť, mohou ráno přijít ve strašidelném kostýmu.  V pondělí se těšíme na další narozeninovou oslavu.

Krásný víkend vám přejí paní učitelky Verča, Terka a Janička