O nás

Jsme státní mateřská škola poskytující péči, výchovu a vzdělávání dětem ve věku 3 – 7 let podle vzdělávacího programu Začít spolu (v mezinárodním označení „Step by Step“). V roce 2013 jsme získali certifikát Mateřská škola Začít spolu.

Součástí školního vzdělávacího programu je seznamování dětí s anglickým jazykem metodou Wattsenglish.

Celková kapacita školy je 112 dětí, rozdělených do čtyř věkově smíšených tříd.

Mateřská škola je umístěna v jednopatrové panelové budově, má 2 samostatné pavilony s vlastními vchody a hospodářskou část. V blízkosti školy se nachází Přírodní rezervace Prokopské údolí, kterou využíváme pro pěší výlety.

Třídy tvoří centra aktivit, vybavení prostor nábytkem a učebními pomůckami je účelné. Veškeré vybavení a zařízení školy splňuje požadavky hygienické i bezpečnostní.

Součástí mateřské školy je vlastní kuchyň, keramická dílna s vlastní keramickou pecí a hrnčířským kruhem a zahrada.

Školní zahrada je prostorná, zastíněná stromy, dostatečně vybavená. Pitný režim je zajištěn pítkem. Byla vybudována nová multifunkční herní plocha s povrchem SmartSoft s barevným označením fotbalového a dopravního hřiště s dopravními značkami. Školní zahrada slouží dobře ve všech ročních obdobích, k výchovným a rekreačním činnostem i celodennímu pobytu dětí venku.