Stáž v Portugalsku

Milí rodiče,

minulý týden jsme si s dětmi povídali o krásném Portugalsku, které jsme s paní učitelkou Anetkou Horkou ze třídy Kočiček navštívily na konci října. V průběhu týdne jsme navštívily několik mateřských a základních škol v malém městě São João da Madeira, kde jsme čerpaly inspiraci, jak začlenit děti s odlišným mateřským jazykem.

S dětmi jsme tak celý týden pracovali hlavně s mapou a atlasem a pozorovali, čím se Portugalsko od naší země liší. Prozkoumali jsme mořské živočichy, typické ovoce, ale i další znaky jako třeba dub korkový.

V centru Ateliér si děti procvičily kresbu malé a velké vlnky a kresbu s temperou.

V centru Manipulační hry děti skládaly lodičky a stříhaly mořské živočichy.

V rámci centra Pokusy a objevy jsme zkoumali, které ovoce je menší a větší, následně děti vážily, které ovoce je lehčí, a které těžší.

V centru Knihy a písmena děti přiřazovaly a opisovaly název země Portugalsko. S Albi tužkou jsme v knihách zkoumali život v moři a co je typické pro Portugalsko.

V centru Kostky děti postavily velkou loď, na které si druhý den v rámci centra Dramatiky hrály na kapitány a námořníky. V centru písek a voda si hrály na rybáře.

V centru Domácnost jsme si připravili a ochutnali donesené ovoce za které vám moc děkujeme.

Vaše paní učitelky Verča, Terka a Janička.