Vítáme TŘI KRÁLE a NOVÝ ROK

My tři králové jdeme k Vám, štěstí, zdraví vinšujeme vám.
Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka.

Milí rodiče,

je za námi první lednový týden a my jsme si ho velmi užili. Na Nový rok si lidé dávají novoroční předsevzetí, aby se v novém roce polepšili a tak jsme i my popřemýšleli, co bychom chtěli tento rok na sobě změnit, jak se polepšit anebo co nového se naučit. Všechna předsevzetí najdete na nástěnce v šatně:-)
V ranním kruhu bylo veselo. Vyrobili jsme si totiž netradiční ohňostroj. Potřebovali jsme k tomu nafukovací balonek, rukavice, které nám darovala paní uklízečka a náplň. Po prasknutí pak třídou lítaly knoflíky, čtyřlístky i kousky krepového papíru. Paní uklízečka z nás radost neměla, ale děti jásaly:-) Také jsme nezapomněli oslavit příchod Tří králů. Děti zazpívaly a zdramatizovaly koledu My tři králové jdeme k Vám a dle reakcí diváků se jim to moc povedlo.
V centrech aktivit děti hledaly poklad, který cestou ztratil jeden z králů, stříhaly a vyráběly královské koruny, kreslily tuší obličeje králů, skládaly korálky do šablony písmen podle logické řady, procvičily si čísla a počty při skupinové betlémské hře. V Pokusech a objevech zkoumaly, jak vytvořit šampaňské. Co všechno na to děti potřebovaly? Zeptejte se jich… V Domácnosti děti upekly novoroční slané pečivo, na kterém si pak pochutnaly na zahradě.
V pátek si děti postavily překážkou dráhu dle své fantazie. Použily lavici, trampolínu, kozu, tunel, mosty, gymnastické míče a žíněnku.

Prosíme vás o včasný příchod do MŠ, aby si děti mohly ještě pohrát ve třídě. Tělovýchovná chvilka začíná v 8:30 a pozdější příchody nám narušují program! Děkujeme.

Pěkný víkend přejí Anet, Jana a Jíťa