VESELÉ VELIKONOCE U VEVEREK

Ahoj Veverky,
v posledním týdnu před jarními svátky se jaro ukázalo v plné kráse a my tak mohli obdivovat zázraky v přírodě v podobě zbarvených stromů a keřů, poslouchat zpěv ptáků, vyhledávat rostlinky a pozorovat jarní trávu. Při vycházce jsme nařezali proutky na pomlázku, porovnávali tvary a barvy přírodnin, hledali v trávě brouky a žížalu. Přivoněli jsme ke květinám a zahráli si na jarního malíře. (Obdoba hry pan čáp ztratil čepičku)
V úterý se předškoláci vypravili na obhlídku základní školy v Remízku. Mladší děti pokračovaly ve školce v přípravách na Velikonoce. S dědečkem od Adama M. upletly pomlázku a ozdobily ji pentličkou. V domácnosti se upekla sýrová vajíčka z listového těsta a v ateliéru se pokračovalo v barvení vajíček.
Středa patřila pohádce. Děti mohou pomocí doplňujících otázek vyprávět.
Jak se jmenuje pohádka?
Jaké postavy se v pohádce objevily?
Jak se děti dostaly do lesa? (neposlechly a utekly si hrát tam, kam neměly)
Bydlela baba v chaloupce sama? (Ježidědek)
Kdo jim pomohl na útěku?
Vyprávěj pohádku, znáte i jinou verzi? Přečtěte si doma o perníkové chaloupce. Nejen mladší děti neznají klasické pohádky. Přečtěte si o Velikonocích Karkulku, Růženku, Sněhurku, Neposlušná kůzlátka nebo třeba Tři prasátka. V tématu pohádek budeme brzy pokračovat.
Týden jsme zakončili hodováním po třídách s písničkou ,,Přišel jsem k vám na koledu”.
Přejeme všem Veverkám krásné Velikonoce.
Míša, Saša, Lenka a Lenka