Ahoj, ahoj, tak jsme všichni tu.

Ahoj Veverky,
první dva školkové dny máme za sebou, a tak je čas se podívat, co už víme, co jsme se dozvěděli, co jsme se stihli naučit a co je třeba natrénovat.
Veverky se postupně seznamují s dětmi ve třídě, s p. učitelkami a s ostatními zaměstnanci. Už umí najít nějaké pomůcky, naučily se plnit ranní úkol, vědí, v jaké části zahrady si můžeme hrát, znají jméno a barvu své třídy. Zeptejte se dětí, po jakém zvířátku se jmenuje naše třída a jakou má barvu. Děti si poznají svoji značku a dokáží ji přenést do hracího či pracovního koutku – centra.
Starší děti nám od června poskočily. Dokázaly se bez pomoci obléknout, samostatně se najíst a uklidit si po sobě. Zvládly vyprávět zážitky z prázdnin a zopakovat si veverčí pravidla. Jsou nápomocní mladším kamarádům při seznamování s chodem školky a při oblékání. Některé mladší děti potřebují velkou dopomoc.
V příštím týdnu se zaměříme na poznávání center aktivit, ostatních prostor školky a třídních pravidel.
Děkujeme za donesené věci (kapesníky, toaletní papír, papíry, ubrousky). Nadále prosíme především o boxy kapesníků.
Hezký víkend všem.
Míša, Saša, Lenka a Lenka

PS: V pondělí se těšíme na společné setkání na třídní schůzce od 17 hodin. Tentokrát je školka pouze pro rodiče.