Divadelní představení – ANDĚLÉ ZE ZAPOMENUTÉ SKŘÍŇKY

Dnes jsme se všichni sešli pěkně společensky oblečeni, abychom shlédli vánoční příběh o adventních andělech, kteří se snesli na zem, aby vykonali svoje povinnosti. V dnešním světě to pro anděly není jednoduché, mají ze současnosti a tradic zamotanou hlavu, proto bylo potřeba připomenout si, co jsou pravé Vánoce…

Za dávných časů šla Marie s Josefem do Egypta a po cestě se jim narodil Ježíšek. Kometa na obloze oznámila narození dítěte, a tak se lidé vydali tím směrem. Narozenému Ježíškovi nesli dary – kožíšek, aby mu nebyla zima, jablka, aby byl zdravý, med, aby byl silný. Dorazili také tři králové, kteří přinesli zlato, kadidlo a myrthu. Lidé si tuto událost připomínají a Ježíšek jim za to nosí dary.

A proto mají andělé o adventu spoustu práce s doručenou poštou od dětí. Musí všechna dětská přání přečíst a rozhodnout komu a v jaké míře přání splní. Nejvíc naši andělé řešili přání jedné holčičky, která prosila rozveselit nemocnou sestru nějakou krásnou pohádkou. Andělé zkoušeli několik programů v andělské televizi, ale žádná pohádka holčičce náladu nezlepšila, proto se rozhodli upéct dort, který udělal dívku šťastnou.

Hra byla proložena zpíváním koled a celá voněla vánoční atmosférou. Děti se mnohokrát od srdce zasmály a to je to hlavní!

Tým MŠ