Veselé Velikonoce

Milí rodiče,

týden před Velikonocemi nazýváme Pašijový nebo také barevný , a tak jsme si s dětmi procvičili barvy a rozpoznávali geometrické tvary. V kroužku jsme si společně zdramatizovali líhnutí kuřátka z vajíčka a procvičili si vnímání rytmu. Stále se učíme a zpíváme naši oblíbenou píseň “Jaro, léto, podzim, zima” a tento týden jsme přidali ještě koledu ” Hody, hody doprovody, já jsem malý zajíček, utíkal jsem podle vody, nesl kopu vajíček..”

V knihách a písmenech děti hledaly vajíčka s písmeny a skládaly názvy velikonočních symbolů.

V Domácnosti děti přichystaly slavnostní tabuli. Připravily i všechny tradiční dobroty, které jste nám donesli. Moc děkujeme paní Karlíkové a paní Mehešové za perníčky a paní Smrčkové za mazanec. V centru Dramatika děti přichystaly Velikonoční trhy.

V Manipulačních hrách děti zdobily kraslici modelínou.

Na konci týdne nás bylo ve třídě maličko. To byla velká škoda, protože na nás ve třídě čekal vzkaz od zajíčka. Měli jsme splnit 5 úkolů a najít od něj překvapení. V centru Kostky děti stavěly obydlí kuřátkům, slepičkám a kohoutkům.

V centru Voda a písek děti hledaly vajíčka a společně je počítaly a porovnávaly kterých je více a méně nebo stejně. V centru Dílny jsme se pokusili vytvořit pomlázku z chlupatých drátků.

V Pokusech a objevech jsme se zaměřili na pěstování. Děti si zasadily hrášek. Za splněné úkoly na děti čekalo překvapení v podobě čokoládového zajíčka za kterého moc děkujeme paní Radochové. Všechny děti si na něm pochutnají příští týden.

Tento týden jsme měli také narozeninový den. Jak je vidět na fotkách, děti si oslavu moc užily 🙂

Moc Vám všem děkujeme za spolupráci s přípravou vyfouklých vajíček a narozeninové oslavy.

Krásné prožití svátků Vám přejí Verča, Anet a Jana