Veselé Velikonoce

Milí rodiče a milé žabičky,

tento týden byl o přicházejících Velikonocích. S dětmi jsme si řekli tradice Velikonoc (barvení vajíček, pečení beránka či mazance, pomlázka), proč se slaví, z čeho se vyrábí pomlázka, že chodí koledovat kluci a děvčata dávají koledu a nechyběla ani básnička: Hody, hody, doprovody…., kterou vám jistě děti rády řeknou.

V centrech si děti postupně vyráběly velikonoční dárky. Jako třeba travičku z barevného papíru ozdobenou květy nebo barevná a zdobená vajíčka. V dílně si také vyrobily slepičky z barevných lampiónků, kterým dolepily zobáčky, oči, chocholku a na závěr z brček vytvořily nožičky. Bylo zábavné děti při tvoření pozorovat, jakou mají z toho legraci. Dále omotávaly ovál z tvrdého kartonu žlutou bavlnkou, přilepily oči a zobáček a vzniklo tak vylíhnuté kuřátko. V knihách a písmenech procvičovaly spirály a opisy slov – vše bylo zaměřeno na uvolňování zápěstí a správné držení tužky. Měly možnost si vybarvovat velikonoční omalovánky i velká vajíčka, s kterými jsme si ozdobili třídu. V manipulačních hrách měly šablony zajíčka, kterého ozdobily krepovým papírem a přilepily ocásek a čumáček. Také obkreslily obrys své dětské ruky na žlutý papír, který poté vystřihly, ozdobily peřím a dodělaly z toho rozčepýřené kuřátko. V písku tvořily pomocí vykrajovátek beránka, zajíčka, slepičku, vajíčko, kuřátko. V kostkách se pak snažily z víček a dřívek složit kuře.

Poslední den jsme pro děti přichystali velikonoční soutěže, které si velice užily. V cíli na ně čekalo překvapení – čokoládový zajíček. V domácnosti jsme si pak upekli velikonoční perníčky. Děti to velice bavilo a těšily se na konečný výsledek. Poté si perníčky odnesly společně se svými zkompletovanými výtvory nadšeně domů.

Rodičům moc děkujeme za spolupráci s přípravou vyfouklých vajíček a přejeme krásné velikonoční svátky.

S pozdravem

Lucka, Iveta a Lenka