ČARODEJNICE

Milí rodiče a žabičky,

tento týden byl na téma ČARODĚJNICE. S dětmi jsme o nich vedli rozhovory v ranních kruzích. Kdo to jsou čarodějnice, kdo už nějakou viděl, co dělají, v čem vaří lektvary a z jakých ingrediencí, zda dokážou popsat jejich den, činnost, oděv, zvířecí kamarády. Co to znamená, když se chodí ,,pálit čarodějnice´´ , jak vypadají hranice a jaká jména by čarodějnicím daly? Vymyslely originální: ZIMNICE, OHNIVEC, MARTY, BERTA, MEDUCÍNEK….

V centrech děti tvořily zajímavé výtvory. V pokusech si vyzkoušely míchání čarovného lektvaru, při kterém říkaly různá zaklínadla. Přitom se velice bavily a s úžasem hleděly na dokončený bublající lektvar složený z octa, třpytek, potravinářské barvy a jedlé sody. V centru kostky sestavily hranice pro čarodějnice z malých dřívek, které se jim náramně povedly. V ateliéru malovaly netopýry a pavouky s pavučinou. V manipulačních a stolních hrách skládaly čarodějnici na koštěti z barevného papíru a čarodějnickou černou kočku z papírového tácku. Dále si zahrály čarodějnické pexeso. V knihách a písmenech procvičovaly matematické dovednosti, zrakovou diferenciaci a vizuomotoriku – bludiště a spirály v podobě čarodějnických košťat.

Více zážitků vám děti rády sdělí určitě samy a výsledky popsaných výtvorů můžete zhlédnout na nástěnce.

Tělocvik jsme podali ve stylu soutěží a pohybových her, při kterých si děti protáhly těla a zároveň se i pobavily.

Také jsme chtěli poděkovat všem rodičům za jejich účast a pomoc při čtvrtečním čarodějnickém dni v MŠ. My všichni jsme tak mohli sdílet radost dětí při plnění úkolů.

Krásný prodloužený víkend přejí

Lucka, Iveta a Lenka