My se máme, že se máme, že svou maminku všichni máme.

tento týden jsme pokračovali v povídání o maminkách. Společně jsme vstoupili do pohádkového příběhu. Po přečtení nám vyvstaly otázky. Je to pohádka? Co společného má maminka v příběhu s mojí maminkou? Co vše spolu děláme? Čím bychom mamince mohli udělat radost? Děti si tak postupně osvojují tvoření vět, hledají vhodná slovesa a přídavná jména. Společně jsme se připravovali na čtvrteční oslavu Dne maminek. Třídou zněly říkanky pro maminky a písnička Sloník Toník. V centrech aktivit pak postupně vznikl dárek. Věříme, že vás malovaný kamínek i malé vystoupení dětí potěšilo.

Zkuste spolu s dětmi zařadit jednotlivé činnosti, které jsme tento týden dělali, do center aktivit.

• malování maminek fixem a anil. barvami
  • malování kamínků
  • balení kamínků, vázání uzlů
  • zdobení koláčů pro maminky (rytmizace barev pomocí pet víček)
  • prostření slavnostní tabule (skládání ubrousků, prostírání)
  • pečení banánové bábovky
  • čtení pomocí obrázků
  • nápodoba písma MAMINKA
  • přitloukání srdíček do korkových destiček
  • péče o miminka, hra na rodinu
  • písnička s pohybem

Tak co? Jestlipak se to povedlo? Děkujeme tatínkům za spolupráci při vyplňování dopisů pro maminky. Maminkám za báječné odpoledne, za přípravu moc dobrého pohoštění a dětem za vystoupení. Užijte si hezký víkend, třeba ještě s nějakým překvapením pro maminky.
Připomínáme: V pondělí jdeme na první výlet. Prosíme přijďte včas. Odchod v 8.00
Ve středu jedeme na školní výlet, bližší info zde a na dveřích třídy.
Saša, Dominika, Lenka a Lenka