PolyTechbus 🧱💡

Mílí rodiče,

úterní den, navštívil naší mateřskou školu vzdělávací polytechnický autobus, který dětem přiblížil řemesla a podpořil manuální dovednost dětí. Tentokrát nám byly představeny profese jako:

  • Hrnčíř
  • Zedník
  • Elektrikář

Děti měly možnost vyzkoušet každé řemeslo a zjistit, jaké je to pracovat se skutečnými materiály.

Stali jsme se hrnčíři, úkolem dětí bylo, vytvořit krásně zdobený hrneček z keramické rychleschnoucí hmoty.

Jako správní zedníci, jsme postavili dům z minicihel. Dozvěděli jsme se, že cihly jsou vyrobené z hlíny a na jejich spojování je zapotřebí malty, která se skládá z vody, písku a cementu. Také jsme si představili vodováhu. A tak nám vznikly krásné cihlové domy.

Nejvíce děti zaujala profese elektrikáře. Pracovali jsme s elektrickou stavebnicí Boffin. Děti sestavovaly elektrický obvod, s jehož pomocí rozsvítily žárovku, nebo odstartovaly vznášející se vrtulku.

PS: Zkuste se dětí zeptat na jednotlivá řemesla.

Program byl velice zajímavý a přínosný, děti pracovaly s nadšením a z výrobků měly radost.

Rádi se do programu znovu zapojíme.

Tým MŠ.