DIVADLO🧙‍♂️👩🏼‍🤝‍🧑🏻

Milí rodiče a žabičky,

tento týden byl věnován divadlu. V ranním kruhu jsme si povídali o tom, co vlastně divadlo je, jak takové divadlo vypadá, kdo v divadle hraje, co vše v divadle můžeme vidět ( herce, kulisy, oponu, hlediště, diváky ..) apod.

Seznámili jsme se i se základními pravidly společenského chování, jak se správně do divadla obléci, kde zakoupit vstupenku a co vše je na ní uvedeno. Zároveň se děti pochlubily zážitky z vlastní návštěvy divadla či jiného představení.

Tento prožitek měly možnost okusit i ve čtvrtečním školním představením o ,,Matějovi a Terezce´´, o kterém jste se mohli dočíst v předchozím příspěvku.

A co děti tvořily v centrech?

V ateliéru malovaly a vybarvovaly divadlo. Lepily společenský oděv na papírovou postavičku. Vytvářely si divadelní masky. V dramatice si zahrály loutkové divadlo ( O Červené Karkulce ). V knihách a písmenech přiřazovaly logické obrázky podle čísel či trénovaly grafomotoriku. V kostkách skládaly slovo HEREC pomocí dřívek či PET víček a sestavovaly z velkých kostech hlediště. V písku a vodě pak opisovaly slovo DIVADLO. A v hudbě si vyzkoušely hudební nástroje.

V pátečním tělocviku jsme s dětmi nacvičili sestavu s overbally a protáhli si tak svá těla a zároveň si i za relaxovali. Více z celého týdne napoví fotky.

Krásný víkend přejí

Lucka, Iveta a Lenka