Na sv. Martina, kouřívá se z komína

Ahoj Kočky,

je to až neuvěřitelné a počasí tomu zatím vůbec neodpovídá, ale zítra je již 11.11. a svátek má sv. Martin, který přijíždí na bílém koni. Může tedy nastat velké ochlazení a padat sníh. Uvidíme, jaká bude realita ❄ ☀ Tento týden jsme se tedy věnovali legendě o sv. Martinovi, kterou jsme si přečetli i zahráli, učili jsme se zpívat písničku Už Martin na bílém koni (kdo by chtěl s dětmi zopakovat může spolu s nahrávkou https://www.youtube.com/watch?v=rnYnmIuOiXE), bavili jsme se o pranostikách, které se k sv. Martinovi vážou, vysvětlovali jsme si, co znamenají a jaké mohou nastat změny v počasí.

V centrech jsme vytvářeli kouřící komíny, koňské podkovy, plášť sv. Martina, husy, kreslili jsme odpověď na otázku Co dalšího by mohl sv. Martin dát žebrákovi?, pekli svatomartinské rohlíčky nebo dramatizovali legendu. Během pohybových chvilek jsme skákali jako koně, byli jsme svatomartinskými rohlíčky na pekáči, jezdili jsme na koních (židlích) a o pátečním tělocviku nám dokonce “nasněžilo”, což si děti moc užily. Všechno uvidíte na fotkách nebo nástěnce a síti v šatně. Prací jsme procvičovali hlavně jemnou motoriku, koordinaci oko-ruka, rozvíjeli fantasii, myšlení, procvičovali úchop tužky i nůžek, trénovali stříhání a grafomotoriku a další.

Kdo ještě nezaznamenal, tak 22.11. je školka z důvodu přerušení dodávky vody uzavřená.

Děkujeme za účast na třídních schůzkách, další schůzky budou příští čtvrtek 16.11. V pátek nás čeká státní svátek, kdy bude školka zavřená.

Krásný víkend,

Lucka, Naty, Aneta, Jíťa

PS: Moc se omlouvám za dnešní pozdní příspěvek, snad ještě nikoho neruším.