Zvířata v zimě

Milí rodiče,

týden byl neobvyklý a velmi zajímavý, vzhledem k malému počtu dětí, jsme spoustu času trávili navzájem se třídou žabiček, proto je můžete spatřit na fotkách.

Na začátku týdne jsme se seznámili s tématem lesní zvěře. V ranních kruzích jsme si povídali o tom, jaká zvířata žijí v lese, jakými potravinami je můžeme v zimním období potěšit a postupně se seznámili i s jejich stopami.

I přes velmi specifický týden děti zvládly pracovat v centrech aktivit. V kostkách vytvořily krmelec pro zvířata. Manipulační a stolní hry vytvářely zimní spánek medvěda, lišku a také pracovaly ve skupině na krmelci se zvířaty, ke kterému nakonec dotiskaly i stopy. A ateliér tiskal pomocí ručičky od toaletního papíru bodliny ježkovi.

Jak jste si již mohli všimnout, zbytek dní jsme se věnovali přeorganizování třídy. Děti byly ze změn nadšené a také se do nich zapojily.

Doufáme, že jste si jarní prázdniny užili, těšíme se na Vás v dalším týdnu.

Adéla, Domča a Jana.