Den dětí

Milí rodiče, milé děti,

tento týden na děti čekalo velké překvapení v podobě návštěvy Macha a Šebestové u příležitosti oslavy svátku dětí. Vyšlo nám krásné počasí, a tak jsme si program všichni moc užili. V pondělí jsme se na tento den již připravovali a povídali jsme si o tom, jak bychom mohli takový svátek oslavit. Tradičně tento den děti dostávají od paní kuchařek zmrzlinu, a tak děti zkoumaly, jestli tomu bude i tento rok. Se zmrzlinou jsme pracovali i v ranním kruhu a procvičovali si u toho nejen barvy, ale také počty. Děti porovnávaly, kdo dostal kopečků nejméně, kdo nejvíce, nebo kdo má stejně. Ve středu jsme si povídali o tom, jak rosteme, jaké to je být dítětem a jak přichází děti na svět. Ve skupinkách děti porovnávaly, kdo je z kamarádů největší, kdo nejmenší a společně skládaly a pojmenovávaly posloupnost vývoje dítěte. Téma děti natolik bavilo, že si na rodinu a starání se o miminka hrály celý týden. K tématu jsme si tentokrát zazpívali a zatančili na písničku “Cib, cib, cibulenka”, a na tělocvik jsme si tentokrát vybrali cvičení s míčkem.

Krásný slunečný víkend vám přejí Verča, Terka a Janička