Spolu jsme se potkali. Aneb hola,hola, hej.

Milí rodiče,

máme za sebou třetí týden a ze třídy zní většinou smích. Slzy jsou vidět už jen výjimečně. Naše nové, malé veverky si postupně osvojují pravidelný, školkový režim a věřte, že je to pro ně dost těžký úkol. Co vše už (docela :-)) zvládají? Posuďte sami.  Zout si boty a odnést je do botníku, vzít bačkory, převléknout se, „ nastoupit “ do autobusu, splnit úkol, umýt si ruce, dát si značku, kde si budou hrát a pracovat, hrát si, po zaznění písničky ,,jdeme na to“ uklidit hračky, za pravidelného svolávacího rituálu ,, hola, hola, hej, dej mi ruku dej…“ jít do kroužku. Říct si, jaký je den, jaké je počasí, zacvičit si, jít na svačinu, obsloužit se, najíst se, uklidit po sobě a hurá zpět do kroužku. Tam už zní uvítací rituál „Kdo dnes přišel do školky, Brunda, Brunda, kdo dnes přišel do školky Bru unda, kdo dnes přišel…“zpíváme, bubnujeme, rytmizujeme, postupně jména všech kamarádů. Takový je začátek každého školkového dne, ti starší ho již dobře znají, a proto pomáhají těm mladším.  Pomáhejte prosím i vy, a jak? Zejména svou důsledností, vedením dětí k samostatnosti, jednotném působení vás rodičů i nás. Chce to čas, trpělivost, klid, dobrou náladu a úsměv. Za vaší spolupráci předem děkujeme.

Užijte si krásný víkend, nechte si od dětí vyprávět, třeba jim k tomu pomohou fotografie, které zde najdete.

Saša, Míša, Lenka a Lenka