Papuchalk Petr

Milí rodiče, milé děti,

máme tady konec týdne a s ním i další zprávy pro Vás.

V pondělí jsme si s dětmi v rámci center připravili naši první narozeninovou oslavu v tomto školním roce. Děti přichystaly narozeninová přáníčka, prostřely slavnostní tabuli a vyzdobily třídu. Tímto bychom chtěli moc poděkovat rodičům oslavenců, kteří si dali práci s přípravou narozeninových jídel. Dětem moc chutnalo a oslavu si pořádně užily.

Zároveň jsme si tento týden s dětmi povídali hlavně o tom, kdo je to kamarád, jak by se k sobě kamarádi měli chovat, a tím jsme si osvojili další z našich třídních pravidel – SRDÍČKOVÉ PRAVIDLO. Pomocí obrázků jsme si ukázali situace, při kterých se děti k sobě chovají kamarádsky, a při kterých naopak ne. Děti měly možnost nakreslit si srdíčko v Ateliéru, v centru Dílna si děti vyzkoušely práci s kladívkem a hřebíčky a tvar srdíčka si pomocí nich zatloukly. V centru Kostky si srdíčko také postavily. Ve středu jsme si přečetli krátký příběh “Papuchalk Petr,” který jsme si ve čtvrtek s dětmi zdramatizovali. Využili jsme k tomu centrum Hudby, Pokusy a objevy a Kostky. K příběhu děti postavily několik ostrůvků, bouři a déšť ztvárnily prostřednictvím hudebních nástrojů. A protože moře je slané, vyzkoušeli jsme si tentokrát pokus se solí. S krystaly soli si děti pohrály také ve středu, při návštěvě solné jeskyně.

Příští týden se na Vás moc těšíme,
krásný víkend přejí Terka, Verča, Janička