Čas, jak voda rychle plyne, aneb co se změnilo, co TAK nebylo.

Milí rodiče,

celý týden jsme si povídali o tom, co se změnilo, a co tak nebylo. Při pondělní delší vycházce jsme zkoumali kam až vedou koleje tramvaje. Na konečné jsme zjistili, že pokračují dál směr Holyně. Objevili jsme spoustu nových domů a několik domů rozestavěných. Orientujeme se v blízkosti naší školky, prohlubujeme si předpisy pro chodce, posilujeme fyzickou zdatnost dětí a chůzi v útvaru. Hrajeme hru autobus, zaměřujeme se tak na předmatematické dovednosti. Procvičujeme pojmy vpředu, vzadu, mezi, první, poslední… Bubnujeme co už umíme, slabikujeme, rytmizujeme. Každý den hodnotíme svou práci, co už umím, co se mi povedlo, co mě bavilo, nebavilo. Co jsem k práci potřeboval, kdo se mnou pracovalHrajeme hru, co se změnilo. Všímáme si všeho kolem sebe. Slavíme narozeniny.
Co se změnilo, co tak nebylo?

Knihy a písmena
Už se umíme podepsat. Umíme vyrobit přání kamarádům k narozeninám. Stříháme, lepíme, napodobujeme písmo.

Pokusy a objevy
Umíme smrkat, umíme kousat protože máme zuby, nemáme plenky, nejsme malí, máme sílu, nemáme dudlíky, jsme větší …

Kostky
Dokážeme postavit komín, stavět podle předlohy …, dokážeme postavit oslavencům trůn. Nafukujeme balónky.

Domácnost
Už umíme poskládat mikinu, složit kalhoty, pověsit bundu na ramínko, obrátit oblečení, obléknout čepici a rukavice, poskládat peřinky …, s dopomocí umíme upéct tyčky, palačinky. Krájíme rádýlkem, sypeme sýrem, bylinkami. Mažeme marmeládou. Po práci si umíme uklidit.

Manipulační hry

Dokážeme ozdobit narozeninový dort, napichujeme kuličky špendlíky(posilujeme jemnou motoriku, dbáme na bezpečnost)

Hezký víkend plný úsměvů Saša, Míša, Lenka a Lenka

PS: V pondělí jdeme opět na delší vycházku.