Kniha je můj kamarád

Milí rodiče,

tento týden jsme po dlouhé zimě přivítali první jarní den, který jsme spojili s naší tradiční oslavou narozenin. Připomněli jsme si tak, jak jdou měsíce a dny v týdnu za sebou a co je typické pro jaro. Rádi bychom vám moc poděkovali za přinesené pohoštění a také spolupráci s naším týdenním tématem. Příští týden nás čeká návštěva místní knihovny a divadelní představení ve školce, a tak se po celé dva týdny věnujeme našim oblíbeným knihám.

Děti celý týden představovaly své oblíbené knížky a objevovaly jaké další druhy se dají najít u nás ve třídní knihovničce, ale také v naší školní větší knihovně.

V rámci hry “Knižní Domino” – jsme v kruhu hledali rozdíly a souvislosti mezi knihami a následně je podle společných znaků přikládali k sobě.

Centrování tentokrát probíhalo většinou společně. Výstupem našeho týdenního bloku byla celou třídou vyrobená kniha. Začali jsme v centru Ateliér, kde vznikla titulní a zadní strana.

V dalších centrech pak vznikal text, který jsme společně v kruhu vymysleli. Při psaní na počítači děti procvičily znalost písmenek, jiní v časopisech vyhledávaly k textu obrázky, nebo je samy malovaly.

Menší děti zase do svých knížek skládaly záložky z papíru nebo vázaly knihu provázkem.

Naše Želví království

Celým týdnem nás provázela také nová básnička:

Kniha

Dobré ráno kamarádi,
knížky máme všichni rádi.
Kolik je v nich tajemství,
kdo poslouchá dobře ví.
Že tam bydlí pohádky,
s nádhernými obrázky.
Ale také básničky,
říkadla a písničky.

Krásné počasí nás lákalo ven, užili jsme si spoustu zábavy.

Příští týden budeme v tématu pokračovat. Děti mohou do úterka přinést svou oblíbenou knížku a pokud by měl někdo z rodičů nebo prarodičů chuť a čas přečíst dětem před spaním pohádku, budeme moc rádi za návštěvu. Ve středu nás čeká návštěva místní knihovny v Remízku a ve čtvrtek divadelní představení ve školce. Prosíme, aby děti měly hezké oblečení. Děkujeme!

Krásný slunečný víkend vám přejí Verča, Terka a Janička