My už všichni tralala, startujeme do jara.

Ahoj Veverky.

,,Jaro už je tady, už nestudí brady. Jaro spolu prozkoumáme, budeme si hrát…”Každý den jsme si tedy hráli, hledali, zkoumali a objevovali znaky tohoto ročního období. Shodli jsme se na tom, že zimu už nechceme, vyženeme jí, chceme, aby vládu převzalo jaro. Vypadá to, že to pomohlo. Sluníčko se nám ukazuje každý den, ze země pomáhá kytičkám, pučícím stromům, můžeme odhodit zimní bundy, čepice a rukavice. Jen aby to vydrželo a zima se nevrátila, aby neškodila a nezničila co už jaro zařídilo. Vyrobili jsme si pro jistotu babici, smrtoholku, Morenu. Povídali si o tom, jak se zima vyháněla dříve a uvidíme. Jsme na to připraveni. Morenu, při vycházce utopíme nebo spálíme. Když zima dodrží pravidla, vrátí se až za rok, dáme jí šanci a třeba jí přetvoříme v pěknou jarní holku. Ve školce si děti také nemohou dělat co chtějí. Musí dodržovat pravidla, aby se nikomu nic nestalo, aby nám všem bylo spolu dobře. Věříme, že to tak máte i doma. Proč by to neměla zvládnout zima.

Aktivity tohoto týdne:

 • vycházka s pozorováním – Co se změnilo, co tak nebylo?
 • stavby pomocí dřívek (předmatematické dovednosti)
 • říkanky, říkadla (záměrné zapamatování slyšeného, vytleskávání, rytmizace)
 • sněženky – malování, tiskání, stříhání, lepení
 • mačkání papíru (ucpání děr, aby se zima nevrátila 🙂
 • popis jarního obrázku (tvoření vět, pojmy před, za, mezi, vedle, procvičení barev)
 • výroba Moreny – dřevo, krepový papír, ulity, dřívka, papír (tvořivost, fantazie dětí, posílení jemné i hrubé motoriky)
 • jarní písnička s pohybem ,,Uvíjíme věneček”
 • ,,setí” semínek (společná práce s barvou a folií, co vše potřebují rostliny k životu)
 • hledání a pojmenování jarních kytek
 • nákup a zasazení jarních kytek
 • pravidelné páteční cvičení

Užijte si hezký jarní víkend Saša, Míša, Lenka, Miluška a všechny zdraví Lenka