Čáry máry pod kočáry 🔮🧙🏼‍♂️

Milí rodiče a milé žabičky,

duben je u konce a my ho jako každý rok zakončíme pohádkově. 30. dubna se pálí čarodějnice. Je to lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice. Proto je naším tématem svět pohádek a čarodějnic.

Jaká čarodějnice bydlí v černém lese? Co můžeme slyšet a vidět v lese? Jak se cítil Jeníček a Mařenka, když se ocitli v hlubokém a temném lese? Jak se vypořádali se zlou čarodějnicí? Našli cestu domů?

Na to na všechno jsme společně hledali odpovědi v pohádce ,,Perníková chaloupka”. Pohádku jsme si společně i zahráli.

Také jsme se naučili veršovanou verzi ,,Odkud ten náš holub letí”.V ranním kruhu jsme si četli pohádky o čarodějnicích, procvičili matematickou posloupnost, vytvořili jsme si pavučinu přátelství, složili velké čarodějnické puzzle a společně zkoumali mikroskopem muší křidélka.

Co už víme, umíme a procvičujeme:

– lepení a práce s papírem při tvoření kouzelnické hůlky

– pokus se zvětšováním gelových kuliček a lovení pavoučků

– malování čarodějnice tuší, vodovkami, temperou a křídou

– tvoření a malování kouzelného lektvaru

– jak vytvořit čarodějnici z toho, co kolem sebe najdu – krepák, hadříky dřívka ,víčka….

– pohádka a její dramatizace

– práce s nůžkami

– stříhání hadů

– práce s vlnou a špejlemi – pavučiny

– modelování pavouků a hadů

– jak udělám kouli a váleček.

Chtěli bychom poděkovat rodičům za pomoc a účast na akci ,,Slet čarodějnic”.

Hezký den,

Luci, Anet a Lenka