Naši sousedé

Milí rodiče,

tento týden jsme zahájili jak jinak než výletem. Tentokrát jsme vyrazili na hřiště až do Slivence, konkrétně do ulice Granátová.

V úterý byl pro předškolní děti připravený program s organizací Inbáze, která pomáhá migrantům a jejich rodinám se životem v České republice. Aby to ostatním nebylo líto, povídali jsme si o Ukrajině již dopoledne se všemi dětmi. Pozvání přijala i maminka Maxíka, která dětem přiblížila místo odkud pochází a jak se na Ukrajině žije. Děti ochutnaly tradiční pokrm Vareniki včetně pečiva a společně jsme si ještě v centru Domácnost upekli Holubce.

Předškoláky odpoledne čekalo představení ukrajinského jazyka formou pohádky, děti si také vyzkoušely lidový tanec a vyrobily koláž z látek.

Ve středu přijala naše pozvání maminka Gabíka a Samíka a představila nám pro změnu blíže život v Polsku. V rámci kvízu se děti dozvěděly například jaké je hlavní město Polska, jakou má vlajku, ale třeba i jaké jsou tradiční dobroty. Děti pracovaly s mapou, knihami a obrázky, které si maminka připravila a měly opět možnost ochutnat tradiční dezert Serenik a karamelový bonbonek. V centrech si na památku vyrobily ještě odznak s polskou vlajkou, skládaly z písmen nápis “polský den ” a měly možnost pracovat i s různými pracovními listy. Připomněli jsme si také, čím se v Polsku platí a jaké jsou nejznámější polské pohádky a osobnosti.

Ve čtvrtek nás přijeli navštívit páni policajti, kteří dětem ukázali krásné představení s koňmi, motorkou a autem a odpovídali dětem na všechny jejich dotazy 🙂

Ještě jednou moc děkujeme maminkám za jejich čas a úžasnou přípravu pro děti. Program jsme si všichni moc užili a už teď se těšíme na další týden, kdy nás čeká další země, a to Slovensko. Ve středu a ve čtvrtek si zaletíme až do Afriky 🙂

Připomínáme také pondělní výlet. Krásný víkend vám přejí Verča, Terka a Janička