Čas, jak voda rychle plyne⏱️⏳⏰

Čas.

Co je to čas?

Můžeme ho chytit?

Nebo si na něj sáhnout?

A co kdybychom ho chtěli vrátit? Šlo by to?

Takové a mnoho dalších otázek jsme si pokládali celý minulý týden.

Teď už víme, že čas chytit nejde a dokonce se nedá ani zastavit. Z velkého vzrostlého stromu už nikdy nebude malý proutek. Ani z maminky nebude malá holčička s culíčky.

A jak se dá takový čas změřit?

Dnes je to celkem jednoduché. Podíváme se na hodinky nebo mobil a hned to víme. Vždyť v každé domácnosti jsou hodiny.

Dříve však lidé měřili lidé čas jen přibližně. Jak a čím? To Vám děti určitě řeknou.

My jsme si různé hodiny a hodinky tvořili v centrech. Dokonce jsme měli na koberci živé hodiny.

Poznávali jsme hodiny podle obrázků i zvuků. Také jsme se domluvili, že se půjdeme podívat na Pražský orloj.

Měli jsme však ve školce i jiné akce.

V pondělí jsme jeli do Radotína. Od kostela jsme šli cyklostezkou podle řeky až do Lázní. Jaká jsme tam potkali zvířátka? To Vám určitě už povyprávěly Vaše dětičky.

Také k nám do školky přijela jízdní policie. (Fotky ke stažení zde: https://www.uschovna.cz/zasilka/YYMI9P8XP5E4B7FC-KBM)

V pátek jsme měli ve školce noční spaní. Co bylo na programu, to jsme si také užili. Stezku odvahy za pokladem, večerní čtení pohádek, kvíz a hádanky, spinkání, ranní rozcvičku a hraní na zahrádce.

A jaké to bylo? SUPER!

Moc Vám děkujeme za trpělivost s příspěvkem a tady máte pár fotek.

Hezký zbytek víkendu,

Anet, Luci a Lenka