Život u vody

Milí rodiče,

začátek toho týdne začal deštivě, a tak jsme se prošli okolo Barrandova a prozkoumali místní hřiště.

Úterý jsme pojali jako motivaci ke středečnímu výletu. Využili jsme k tomu náš modrý kruh a společně jsme došli k tomu, co všechno by mohl představovat. Po delší době jsme si zahráli divadýlko k příběhu “O zlaté rybce”. Společně s padákem jsme vytvořili vodní vír, velké i malé vlny. Děti také přemýšlely, co by si od zlaté rybky přály. Jejich odpovědi si můžete přečíst na nástěnce. Některé nás velmi pobavily 🙂

Ve středu nás čekal celodenní výlet. Vyšlo nám krásné počasí, a tak jsme si ho opravdu užili 🙂 Cestu autobusem děti zvládly na jedničku. V rámci expozice děti viděly koloběh vody, poslouchaly zvuky zvířat, rozpoznávaly zvířátka žijící u rybníka a s paní lektorkou si zopakovaly posloupnost růstu žabky. Vodní živočichy si mohly děti také vylovit a za to, jak jim to krásně šlo, dostaly i malou pozornost. Po programu nás autobus zavezl do nedaleké Zruče nad Sázavou, kde jsme navštívili krásné hřiště s kuličkovou dráhou.

Ve čtvrtek jsme společně sdíleli dojmy z výletu a v centrech vyrobili to, co nás nejvíce oslovilo.

Přípravy na ples vrcholí a proto se zároveň pondělní výlet ruší z důvodu generální zkoušky plesu. Kdo ještě nestihl, prosíme aby zítra donesl dětem žluté tričko. Bude využito na vystoupení celé třídy.

Prosíme také o pomoc v přípravě pohoštění a doladění oblečení.
Občerstvení prosím přineste v úterý ráno a to nejlépe nakrájené. Paním kuchařkám to moc pomůže.
Oblečení – předškoláci džíny/ džínové sukně a bílé triko a společenské oblečení na šerpování (šaty, košile)
– mladší děti džíny/ džínové sukně

Moc se na všechny těšíme a věříme, že vyjde počasí a celé si to společně užijeme 🙂
Krásný zbytek víkendu přejí Verča, Terka a Janička