Měla babka čtyři jabka aneb dary podzimu

Milé Kočky,

tento týden se nám nesl v duchu příchodu podzimu a darů, které nám podzim přináší. Zkuste se zeptat svých koťátek doma, jaké dary nám podzim přináší 🍎🍐🍇🥔🥕🌰?

Nahlédli jsme do příběhu “Jak do zvířecí školky přišel podzim” a kromě toho, jaké ovoce díky podzimu sklízíme, jsme přišli na to, jak můžeme ohleduplně a slušně sdělit, když nám nějaké jídlo nechutná. A že kdybychom se jako kočičky v příběhu nehezky ošklíbali třeba nad sladkými, šťavnatými jablíčky, na kterých si podzim dal tolik záležet, bude to líto podzimu, mamince, kuchařce nebo tomu, kdo nám jídlo připravil.

Společně jsme se snažili vymyslet všechno, co je spojené s podzimem – jaké máme počasí, jaké dozrávají plody, co se v přírodě mění. Na procházkách jsme všechny změny a plody pozorovali. Seznámili jsme se s písničkou “Měla babka čtyři jabka”, zatancovali si mazurku a učili se novou básničku “Ovoce”. Vyprávěli jsme si pohádku O řepě, kterou jsme si i zahráli. Výsledky našeho tvoření v centrech si můžete prohlédnout na nástěnce nebo na fotkách.

Ve čtvrtek jsme se spolu s Veverkami a bubeníkem Petrem stali mistry bubnů a na zahradě si vyzkoušeli snad všechny velikosti bubnů “Djembe” i jiných druhů bubnů. Vymysleli jsme společně novou píseň o Kočkách a Veverkách, rýmovali nové sloky písně “Já mám koně vraný koně” a vyzkoušeli jsme bubnovat spoustu rytmů.

Podle hodnotícího kruhu mohu říct, že jsme si týden všichni moc užili 😀.

Příští týden se těšíme na úterní velkolepou narozeninovou oslavu zářijových dětí i na čtvrteční první návštěvu solné jeskyně.

Všem moc děkujeme za spolupráci, pochopení a ochotu při pátečním omezeném provozu MŠ kvůli volbám.

Krásný víkend všem!

Terka, Lucka, Jíťa, Miluška