Hádaly se houby, hádaly se v lese

Milí rodiče, milé děti,

děti s námi pravidelně sdílejí, co našly v lese houbiček, a tak jsem si o nich tento týden povídali. Díky vaší spolupráci si děti mohly houby osahat, očichat a také s nimi i pracovat. Využili jsme je jak v Pokusech a objevech, tak v Domácnosti.

Seznámili jsme se s houbami jedlými i nejedlými. Děti si zahrály i na houbaře a všechny houbičky si spočítaly a následně porovnávaly kterých kdo má více , kdo méně a kdo stejně.

Naučili jsme se také novou písničku “Hádaly se houby, hádaly se v lese” a také novou básničku “Hříbek”. Děti si tak procvičily rýmy a názvy některých houbiček.

Ve čtvrtek jsme měli společný dopolední program se žabičkami, kdy jsme si na zahradě vyzkoušeli bubnovat podle rytmu na bubny všech velikostí, a to od těch nejmenších po ty největší.

Moc děkujeme všem za spolupráci tento týden a přeje krásný slunečný víkend.

Verča s Verčou a Janička