Království železnic

Když se vypravíme do města, číhá na nás mnoho nástrah. Když ale víme, jak na to, dokážeme je snadno překonat. Děti při prohlídce modelu kolejiště vyhledávaly a postupně plnily jednotlivé úkoly zaměřené na rozpoznávání dopravních prostředků a řešení situací, ve kterých by se jako chodci mohli ocitnout. Děti se učily znát různé dopravní prostředky, seznámily se s nebezpečnými situacemi v dopravě a učily se je řešit.
Kdo všechno se stará o to, aby železnice mohla dobře fungovat a vlaky bezpečně jezdit? Děti pod vedením pedagoga vyhledávaly v modelu železnice různá povolání a odhadovaly, co dané povolání dělá.
Akce se zúčastnili předškoláci ze všech tříd. Dětem se království železnic velice líbí a kdo ještě nenavštívil, určitě doporučujeme.
https://www.kralovstvi-zeleznic.cz/

Tým MŠ